Dzień dobry poniedziałku! #6

Cześć! Siema! Dzień dobeeeerek! Jak fajnie, że tu jesteś! Mamy początek tygodnia – tyle dobrego może się stać. Jednak to czego nam trzeba to dawka pozytywnej energii i chęci do działania. Trochę tu takiej mam i jestem pełna nadziei, że pomoże Ci stanąć na nogi po weekendzie. Bo poniedziałek jest przecież mega fajny!

Leniwa” piosenka na dobry dzień!

Wyspani?
Mówi się – jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Ile w tym prawdy i jak to jest, że człowiek aż 1/3 swojego życia przesypia? I najważniejsze – jak spać, aby być szczęśliwym i uśmiechniętym obywatelem świata? Na ten temat powie Wam Kasia Gandor, chodźcie! Bo sen jest mega ważny, szczególnie teraz, gdy w łóżeczku jest o wiele przyjemniej niż na zewnątrz!

Małe, a cieszy
Proste wynalazki, które uszczęśliwiają, są najlepszymi wynalazkami na świecie. Ostatnio na spotkaniu blogerów koleżanka pokazała nam dwie małe świnki, które się całują. Wystarczyło je rozciągnąć, a one się do siebie przyciągały. Takie małe, takie proste, zwykła zabawka, a tyle radości dała! Nie mam niestety dla Was świnek ale mam coś innego, co może poprawić Wam nastrój w każdym momencie. Jest to przycisk który magicznie sprawia, że wszystko jest okej. Wchodzicie na stronę, wciskacie przycisk, a proces sprawiania, że wszystko będzie OK rozpoczyna się. Czy to nie jest super?

Poranna dawka energii bez wychodzenia w łóżka
Jakiś czas temu bardzo polubiłam się z jogą – dzięki niej nie tylko mogę się fajnie i bezboleśnie rozciągnąć, ale też same ćwiczenia bardziej kojarzą mi się z leżakowaniem i odpoczynkiem, niż jakimkolwiek wysiłkiem. Jednak od jakiegoś czasu mam na jogę coraz mniej czasu, dlatego bardzo ucieszył mnie film na YouTube od simplife.pl po którego obejrzeniu już wiem, jak będę zaczynać każdy poranek. Małe rozciąganie bez wychodzenia z łóżka, idealne na rozbudzenie, nie zabiera wiele czasu – to jedynie budzik ustawiony kilka minut wcześniej – a poprawia samopoczucie na cały dzień!

Rysuj i ucz się słówek! 
Uwielbiam takie szybkie, małe gry które nie dość, że zapełniają chwilę wolnego czasu, na przykład podczas jazdy autobusem, to coś też dają od siebie. Taką wiedzę chociażby. Dlatego bardzo przypadła mi do gustu Quick, Draw! Zasady banalnie proste – dostajecie słówko w języku angielskim i macie 20 sekund, aby daną rzecz narysować na tyle wyraźnie, aby robot zgadł co to jest. Nie martwcie się o swój talent – aplikacja jest bardzo inteligenta i czasem zgaduje coś po kilku kreskach. A wy zdobywacie punkt. I cieszycie mordki!

To jak, zawieramy układ i od dziś…

… poniedziałek jest dniem radości, tak? 

Dobrego tygodnia!
Karolina

Dziel się pozytywną energią!
EMAIL
Facebook
Facebook
Google+
http://realizuj.eu/2017/01/16/dzien-dobry-poniedzialku-6/
Twitter
Visit Us
PINTEREST
LinkedIn
  • Bigfruit

    Ja dzisiaj zaczęłam dzień od niepodziewanej pobudki jaką obdarzyli mnie panowie remontujący budynek za oknem (jeżdżą po betonie jakimś dziwnym wózkiem, robiąc przy tym hałasu co nie miara). Od godziny 6:00. Jest 11:00 a oni dalej w uparte. Niech żyje poniedziałek. Ale jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, wstałam wcześniej więc może to będzie produktywny dzień. Pozdrawiam 😀

    • I właśnie takim tokiem trzeba myśleć – a nuż wyjdzie Ci to na dobre. Poza tym Ci panowie to dopiero mają poniedziałek – 6 rano, a oni już w robocie! 😮 Zanieś im jakiś uśmiech przynajmniej dziś, czy coś 🙂