25 pomysłów na ostatni dzień w roku

Ostatni dzień w roku. Dziwactwo. Bo z jednej strony – dzień jak co dzień. Z drugiej – zawsze zabiegany. A bo to jakieś przekąski na wieczór, a to zapomniało się skarpetki kupić, a sklepy przecież zamykają się wcześniej, a to jakiś makijaż wypadałoby zrobić, prysznic wziąć i jakoś się nastroić, aby wieczorem być w stanie spotkać się z innymi ludźmi. Tęsknie czasem za tymi prostymi nocami sylwestrowymi sprzed paru lat, gdy nie było tej całej bieganiny. Razem z siostrą cioteczną wypożyczałyśmy wtedy dwa filmy z wypożyczalni DVD(!!!), kupowałyśmy górę słodyczy, których nie byłyśmy w stanie zjeść, dwa Piccola, bo przecież jedno to za mało na nas dwie, i zostawałyśmy na noc same w domu. My, góra naszych pluszaków, filmy, książki (bo przecież czytanie to fajnie spędzony czas!) i dwa pyszne Piccolo. Zaraz przed północą włączałyśmy TVN czy inną stację, z którą można było spędzić tę noc, dawałyśmy głośność na max, tak aby na zewnątrz było słychać odliczanie, zakładałyśmy kapcie, kurtki i nieraz w śniegu po kostki podziwiałyśmy pięknie rozświetlone niebo i próbowałyśmy nie zrobić sobie krzywdy naszym super szampanem. I tak to nam leciał czas. Do tej pory film Mamma Mia i truskawkowe Piccolo kojarzą mi się z sylwestrem.

Fajne to były czasy. Ale to nie znaczy, że teraz są gorsze. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, abym znów spędziła sylwestra jak te 5 lat temu – zresztą, najdroższa oranżada towarzyszy mi tego dnia już od kilku lat. Jednak tym razem chciałabym skupić się na tych kilku godzinach poprzedzających sylwestrową noc. Na ostatnim dniu w roku. Jaki powinien być?

Prosty. Ostatnie dni w roku powinny być przede wszystkim proste. Powolne, spokojne, swobodne. A nie szybkie, stresujące i zabiegane, jak to zwykle bywa. Dajmy sobie czas na oddech, na chwilę medytacji, na rozmyślenia i spisanie postanowień.

Moje pomysły będą więc proste. Mogą się Wam spodobać lub nie – wszystko zależy od tego kim jesteście i jakie mace podejście do życia. Mogą się tu znaleźć rzeczy, które robicie na co dzień, a mogą być takie, których nigdy nie próbowaliście. Mogą być kilkuminutowe, albo kilkugodzinne. Możecie rzucić sobie wyzwanie spełnienia wszystkich punktów z listy (ale bez spiny, ma być luuuuuz!), a możecie wybrać jeden. Ostatni dzień w roku musicie po prostu dostosować do siebie – do swoich potrzeb i czasu. Ja daje tylko przykłady – a nuż coś Wam się spodoba. I pamiętajcie – w tym wszystkim ważny jest spokój. Wyczilujcie.

25 pomysłów na ostatni dzień w roku:

 1. Idź na spacer. Dłuższy, do pobliskiego parku, gdzie nakarmisz wiewiórki orzeszkami, lub krótszy – do sklepu po składniki na ciasto. Idź powoli, bez pośpiechu, rozkoszuj się tym czasem.
 2. Ugotuj coś, czego zawsze chciałeś spróbować. Zrób ciasteczka, na które czaisz się od kilku miesięcy lub naleśniki z jakiegoś „wydziwianego” przepisu. Na wieczorną domówkę z przyjaciółmi będzie jak znalazł. (jak się spalą to polej dużą ilością czekolady – zjedzą się, na bank!)
 3. Pogap się w niebo. Rano, wieczorem, o północy. Będzie pięknie!
 4. Poczytaj. Dokończ książkę lub przeczytaj w końcu ten artykuł, który lata świetlne temu zapisałeś w zakładkach i wciąż go nie ruszyłeś.
 5. Kup ulubioną czekoladę. Podziel się nią.
 6. Kup kwiaty. Urozmaicą pierwszy poranek nowego roku stojąc na stole w kuchni.
 7. Wypij dwa litry wody. Z cytryną, jeśli lubisz. To nie tak dużo, dasz radę.
 8. Napij się dobrej kawy, herbaty lub kakałka.
 9. Zadzwoń do starego znajomego lub wyślij mu miłego smsa. Byleby nie były to życzenia noworoczne – zbyt oklepane. Lepiej życz mu miłego dnia, po prostu.
 10. Nie narzekaj. Nie dziś. Dziś jest czas na same dobre słowa. Jeśli cały rok nie był najlepszy to przynajmniej spróbuj zakończyć go w dobrym nastroju.
 11. Posłuchaj ulubionych piosenek, które kojarzą ci się z tym rokiem. Potańcz i pośpiewaj do nich przy okazji!
 12. Pomedytuj. Na swój sposób.
 13. Zrób zakupy bezdomnemu lub wpłać piątaka na wybraną akcję charytatywną.
 14. Zrób sesje zdjęciową – sobie, znajomym, jeżykowi czy wiewiórce w parku.
 15. Naucz się kilku nowych słów w nieznanym sobie dotąd języku, a w nowy rok wejdziesz o te 10 słów bogatszy.
 16. Pomarz sobie. Zapisz te marzenia na kartce i przywieś w widocznym miejscu.
 17. Zdrzemnij się, w końcu pewnie czeka Cię długa noc. Ale nie śpij też za długo! 20 minut odpoczynku w takiej formie w zupełności wystarczy.
 18. Zmotywuj się. W serii dzień dobry poniedziałku! na pewno znajdziesz coś dla siebie!
 19. Zjedz na obiad swoje ulubione danie.
 20. Pamiętasz jeszcze jakieś swoje postanowienia noworoczne sprzed roku? Jeśli nie udało Ci się ich utrzymać przez 365 dni w roku to stwórz przynajmniej pozory i dotrzymaj je właśnie ostatniego dnia.
 21. Jeśli spadnie śnieg – ulep bałwana!
 22. Odwiedź przyjaciela.
 23. Załóż dziś kolorowe skarpetki.
 24. Zjedz owoc, którego nigdy w życiu nie jadłeś.
 25. Zrób coś, co uwielbiasz, kochasz i mógłbyś robić to każdego dnia. (nawet jeśli robisz to każdego dnia) Daję Ci wolną rękę!

Niech ten rok będzie miłym i dobrym rokiem!
Karolina

Dziel się pozytywną energią!
EMAIL
Facebook
Facebook
Google+
http://realizuj.eu/2016/12/30/25-pomyslow-ostatni-dzien/
Twitter
Visit Us
PINTEREST
LinkedIn