Przegląd świątecznych reklam 2016

Świąteczne reklamy są nieodłącznym elementem Bożonarodzeniowych przygotowań. Aby jednak skutecznie wprowadzić nas w ten klimat, muszą (według mnie) posiadać 3 ważne elementy – muszą wzruszać, rozśmieszać i zapadać w pamięć jednocześnie. I jeśli spoty faktycznie robione są z sercem to zwykle się im to udaje i możemy cieszyć oko fajnymi kadrami. Zebrałam tu ich dla Was kilka, starając się, aby były to wszystkie jakie w tym roku powstały. Są lepsze i gorsze, bardziej wzruszające i mniej. Jednak zanim zaczniecie i tak przygotujcie dużo chusteczek! Przydadzą się. Chodźcie!

Allegro
Na początek coś naszego, polskiego, co chwilę temu zrobiło furorę w sieci. Reklama allegro, która porusza, śmieszy i cudownie przypomina o tym, że najlepszy prezent jaki możemy dać drugiej osobie to po prostu dać siebie. Zdecydowanie jedna z najlepszych, Pan Dziadek wymiata!

Marks & Spencer
A skoro już zaczęliśmy o tych spotów, które wycisną z Was wszystkie łzy, to pozostańmy w temacie i od razu zużyjmy całe opakowanie chusteczek. Tutaj zobaczycie nie tylko Mikołaja zasiadającego w saniach, ale także Mikołajową, z jej własnym helikopterem, wielką garderobą i cudownym sercem. Styl, elegancja, a jednocześnie tradycja i wielki gest. No musicie to zobaczyć!

Milka
Ludzie dzielą się na tych lubiących te całe świąteczne przygotowania i chaos oraz na tych, którzy chcieliby, aby 24 grudnia był już dziś. W reklamie Milki poznajemy chłopca, który widocznie należy do tej drugiej grupy (ciekawe, czy to z powodu prezentów) oraz postanawia zbudować wehikuł czasu. Udaje mu się? Niby tak, niby nie. W każdym razie Milka pokazuje, że z rodziną dobrze wychodzi się nie tylko na zdjęciach – czasem warto zaufać im także na drodze do spełniania marzeń.

H&M
Tu z kolei mamy spot, który nie tylko jest poruszający, ale też wygląda obłędnie. Mamy ciuchcię, konduktora, jego asystenta i ludzi, którzy jadą zobaczyć się z rodziną na święta, a zmuszeni są spędzić noc w towarzystwie innych podróżnych. Jednak konduktor Ralph dokonuje wszelkich starań, aby wprowadzić wszystkich w świąteczną, rodzinną atmosferę i chyba się mu to udaje.

Sainsbury’s
Szczerze mówiąc, to jeszcze kilka dni temu miałam tutaj napisać, że po tej reklamie spodziewałam się dużo więcej, pamiętając co zaserwowali nam w tamtym roku, lub dwa lala temu i że ogólnie jako reklama świąteczna wypada przeciętnie na tle innych, ale chyba zmieniłam zdanie, bo już kilka dni nie mogę się oderwać od tej piosenki! Bo właśnie to dostajemy w tym roku od Sainsbury’s – wpadającą w ucho, radosną piosenkę i piękny przekaz, że w święta najlepszym prezentem który możemy podarować bliskim to my sami, nasza obecność i uwaga. Zresztą, zobaczcie sami!

John Lewis
Zwierzęta podobno w Wigilię mówią ludzkim głosem, ale czy zachowują się też tak jak ludzie, mają takie same marzenia? Po tej reklamie, możemy wywnioskować, że tak. I to nie tylko psy, ale też lisy, jeże czy wiewiórki. Całkiem przyjemnie się na to patrzy, jednak w tym przypadku (i tego już jestem pewna!) o wiele bardziej podobały mi się reklamy z poprzednich lat (jedna i druga), przez które zużyłam chyba kilkanaście paczek chusteczek.

Huawei
Ta reklama z kolei z jednej strony pokazuje brzydką rzeczywistość, w której czasem potrafimy się zatracić, a z drugiej pokazuje proste, choć często bardzo trudne do wykonania rozwiązanie, którym jest zwykłe oderwanie się od wirtualnej rzeczywistości i spędzenie tego pięknego świątecznego czasu z bliskimi. Nikt z nas nie lubi być uświadamiany w takich prostych sprawach, nikt z nas nie lubi, gdy wypomina mu się, że coś robi źle, dlatego wydaje mi się że większości z nas ta reklama nie poruszy tak bardzo, jak zrobią to poprzednie z tego postu, jednak czasem właśnie takich prawdziwych spotów nam potrzeba – nie wywołują lawiny łez, a włączają w głowie taki mały głosik, który każe się ogarnąć.

Heathrow Airport
Na początku kultowego, świątecznego filmu „To właśnie miłość” jest akurat mowa o lotnisku Heathrow, a dokładnie o tamtejszej hali przylotów. „Ponoć żyjemy w świecie pełnym nienawiści, a moim zdaniem miłość jest wszędzie. Często niezbyt dostojna i widowiskowa, ale jest. Ojcowie i synowie, matki i córki, mężowie i żony, chłopaki, dziewczyny, przyjaciele…” No i dziadkowie i wnuczęta! O których poniekąd jest ta reklama. Dziadek i babcia w podróży samolotem. Miła, ciesząca oko opowieść.

Coca-Cola
Nie mogło tu zabraknąć też czegoś od Coca-Coli, która w tym roku postawiła na ludzi YouTuba. Nie zabrakło kultowej ciężarówki i znanej nam już nuty. Przyjemnie się na to patrzy, jednak ja i tak chyba wolę tradycyjne wyciskacze łez. Podrzucam też tutaj jeszcze jedną tegoroczną reklamę Coca-Coli – bardziej tradycyjną w moim odczuciu. Sami oceńcie, którą wolicie!

I jak, wzruszeni?
Karolina

Dziel się pozytywną energią!
EMAIL
Facebook
Facebook
Google+
http://realizuj.eu/2016/12/05/przeglad-swiatecznych-reklam-2016/
Twitter
Visit Us
PINTEREST
LinkedIn