10+1 dobrych rad od dobrych ludzi

Jestem typem człowieka, który nie lubi słuchać rad od innych. Gdy ktoś mówi mi, co mogłabym zrobić, jak coś zrobić, aby było lepiej czy tłumaczy, dlaczego powinnam zrobić coś inaczej niż zwykle to muszę zebrać w sobie gigantyczne pokłady energii i zignorować krzyczącą wniebogłosy dumę, aby posłuchać rady i wziąć ją sobie do serca. Bo zdecydowanie wolę dochodzić do pewnych prawd sama. Może dlatego, że sobie ufam najbardziej, a może dlatego, że jestem zbyt uparta i wolę wiedzieć lepiej. W każdym razie od jakiegoś czasu ćwiczę uważne słuchanie dobrych rad, weryfikowanie ich i branie sobie co lepszych do serca.

A jako że dziś mamy święto dobrych rad to zebrałam dla was dziesięć plus jeden sztuk wypowiedzi ludzi, których na pewno kojarzycie. Każdy z nich ma dla was jedną małą radę, możecie ich posłuchać, możecie zignorować, możecie przepisać i powiesić na lodówce. Może przypadnie wam do gustu jedna z nich, może trzy, może wszystkie. A może żadna. Ale warto przeczytać i zweryfikować. Bo może wśród tych dziesięciu rad znajdziecie jedną dobrą radę.


Przed wami dziesięć porad z serii „jak żyć żeby było dobrze”. Indżoj!

Powinniście wierzyć w wygraną wbrew oczywistości, że nie możecie wygrać. Tylko taka wiara jest prawdziwa, a wszelka wiara, która szuka poparcia rozumu, nie jest prawdziwą wiarą.
Sławomir Mrożek

 

Marzenia mogą wybiegać bardzo daleko i te marzenia są potrzebne. Ale musisz być wytrwały i nie zrażać się niepowodzeniami.
Adam Małysz

 

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.
Maria Skłodowska-Curie

 

Na życie trzeba patrzeć z dystansem, niczemu się nie dziwiąc, niczego nie potępiając. I cieszyć się każdym drobiazgiem: że zakwitły kwiaty i że ładnie się wygląda w nowej sukience…
Anna Dymna

 

Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
Paulo Coelho

 

Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.
William Shakespeare

 

Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali.
Jan Paweł II

 

Życie jest za piękne, aby żyć normalnie.
Maria Czubaszek

 

Ciekawość to nie grzech. Ale z ciekawością trzeba uważać… oj, tak…
Albus Dumbledore

 

Używaj naturalnej mocy wyobraźni.
Albert Einstein

A żeby nie było, że porady są zawsze fajne i dobre to łapcie jeszcze jeden tekst, który temu zaprzecza:

Doradców jest wielu. Jedna pani twierdziła, że mamy w domu żyły wodne. Ktoś inny mówi, że przed każdym skokiem powinienem zrobić przysiad.
Adam Małysz

Więc jak widzicie: każdy może udzielać wam porad, ale nie wszystkie są dobrymi radami. Trzeba weryfikować. Sprawdzać na sobie. I brać do serca, jeśli się sprawdzą.

Zawsze dobrej weryfikacji i wybierania tylko tych dobrych rad!
Karolina

Dziel się pozytywną energią!
EMAIL
Facebook
Facebook
Google+
http://realizuj.eu/2016/06/13/10-1-dobrych-rad-od-dobrych-ludzi/
Twitter
Visit Us
PINTEREST
LinkedIn