8 rzeczy, które trzeba zrobić w święta

 1. Najedz się.
  To jest pierwsza i najważniejsza zasada. Dla mnie to cel numer jeden na każdej imprezie, na jaką się wybieram, więc i w święta nie można o tym zapominać. Przecież własnie po to odchudzamy się calutki rok i odmawiamy sobie każdej małej czekoladki – aby w święta bez wyrzutów sumienia pochłonąć każdą podsuwaną nam pod nos potrawę. To przecież własnie ten czas w roku kiedy za darmo możemy posmakować najlepszych ciast i dań i jeszcze wywołać dzięki temu uśmiech na twarzy babci – na pewno ją ucieszy nasz wilczy apetyt. Także próbuj wszystkiego! I tak pewnie jedno z Twoich postanowień noworocznych to coś w stylu „schudnę!”, więc to ostatni dzwonek żeby wcisnąć w siebie tyle żarcia za jednym zamachem!
 2. Nie zamartwiaj się jednym niedomytym oknem
  I tak nikt nie zauważy. Te świąteczne porządki zawsze były dla mnie jedną wielką zagadką, bo przecież wystarczy posprzątać tak jak zwykle, bez konieczności odsuwania i przesuwania każdej pojedynczej szafki, a jeśli masz wścibską ciocię, która wypatrzy każdą niedoskonałość to na czas jej pobytu u Ciebie po prostu zajmij ją jedzeniem.
 3. Miej gotowe odpowiedzi.
  Na wszystko, bo w święta może paść każde pytanie – nowy chłopak, matura, statystyki na blogu czy przepis na babeczki – bądź gotowy i nie daj się zaskoczyć. Jeśli zaś padnie jakieś niewygodne pytanie, na które nie będziesz chciał odpowiadać to swojego rozmówcę możesz zająć samodzielnie upieczonymi ciasteczkami – jak człowiek zajada to nie gada! A jeśli ciastka nie pomogą to włącz kolędy tak głośno, żeby nikt nie zdołał ich przekrzyczeć.
 4. Zbieraj cukierki z choinek.
  Jeśli nie u siebie czy wujka, to idź do sąsiada – ktoś musi mieć cukierki na choince. Żadne inne nie będą smakować tak dobrze!
 5. Wpuść do domu chociaż jedną grupę kolędników.
  Pośpiewają, pośpiewają i sobie pójdą, często to dzieciaki które chcą tylko trochę zarobić i dobrze się bawić, a za każdym razem gdy ktoś widocznie jest w domu, a nie otwiera im drzwi to robi się smutno. Nie musisz dawać im fortuny i zapraszać wszystkich – wpuść tych co przyjdą jako pierwsi i jeśli nie masz drobnych poczęstuj makowcem i daj szklankę soku – będą nawet bardziej zadowoleni z pełnymi brzuszkami, a Ty po ich wizycie możesz wywiesić kartkę, że limit kolędników na dziś wyczerpany.
 6. Spraw, by aniołek kiwnął główką
  Kojarzysz te małe aniołki w szopce w kościele, które po wrzuceniu monety kiwały głową? Na pewno! Dla mnie są definicją mojego dzieciństwa i każdego roku, gdy widzę dzieciaki czające się na tego aniołka to aż mi ciepło w serduszku. Więc ja też się na niego czaje i cieszę się jak głupia, gdy kiwnie do mnie główką. To taki element bycia dzieckiem, o którym nie można zapominać jak się jest już dorosłym. Bo cieszy, choć to taka drobna rzecz. Więc jeśli chcesz poczuć magię świąt i być na chwilę małym szkrabem – weź złotówkę i podejdź do małego aniołka!
 7. Zapal światełka na choince i wypij kakao
  Jak goście już sobie pójdą i będzie chwila spokoju to usiądź sobie wygodnie na fotelu i powspominaj dobre czasy. Pomyśl o tym co fajne i naładuj się pozytywnie na kolejne dni, a może nawet na kolejny rok. Po prostu wczuj się w klimat przy świecącej choince, pouśmiechaj się pod nosem do swoich myśli, dopij kakao i idź spać. To nie tylko pozwoli Ci się wyciszyć po ciężkim dniu i dzięki temu lepiej będzie Ci się spało, ale poukłada w głowie to co niepoukładane i da pewien spokój.
 8. Załóż świąteczne skarpetki.
  Każdy ubiera się elegancko i najlepiej jak potrafi. Ty też możesz. Ale możesz też założyć świąteczne skarpetki. I cieszyć się z tego!

Wesołych świąt! Trzymajcie się ciepło i dużo się radujcie!
Karolina

Dziel się pozytywną energią!
EMAIL
Facebook
Facebook
Google+
http://realizuj.eu/2015/12/24/8-rzeczy-w-swieta/
Twitter
Visit Us
PINTEREST
LinkedIn