10 sposobów na brak sukcesu

Całe życie oczytałam się tekstów o tym jak osiągnąć sukces, co robić aby spełnić marzenia, jakie kroki podejmować aby wytrwale dążyć do celu… Czytałam, a słowa przelatywały przeze mnie i nigdy nie zostawiały choć odrobiny refleksji. Do mnie chyba bardziej coś dociera, gdy ktoś mi pokaże palcem gdzie robię błąd i zostawi mi pole do popisu przy naprawianiu go, zamiast mówić mi, jak mam żyć. Zostawiam więc tu dla Was listę sposobów na brak sukcesu! Jednak nie skaczcie z mostu, jeśli choć jeden punkt się odnosi do waszego życia. Każdy z nas jest inny i każdy żyje jak mu się podoba, ale uwierzcie mi, że czasem naprawdę łatwiej bez tych punktów.

Oto moja lista sposobów na brak sukcesu! Indżoj!

 1. Bądź obojętny
  Uda się, nie uda się. W sumie niech Ci będzie wszystko jedno. Po co sobie głowę tym zawracać? Zaangażowanie jest już przecież niemodne, teraz sukces przychodzi sam – a jeśli nie przyjdzie to może po prostu nie Tobie góry zdobywać?
 2. W sumie to poleżę jeszcze…
  …mam czas. Jasne, że masz. Lata przed Tobą, po co spełniać marzenia teraz, skoro można za rok lub dwa? Ewentualnie na starość! Będziesz super dziadkiem, wszystkie dzieciaki będą zazdrościć Twoim wnuczkom, że ich dziadek lub babcia skacze ze spadochronu czy coś. O ile w końcu się zbierzesz, bo przecież na starość też trzeba odpoczywać! W końcu skakać może Ci też ciśnienie, każdy sport ekstremalny będzie okej.
 3. Bardzo chciej
  Nic więcej. Siedź i chciej. A żeby się życie nad Tobą zlitowało to najlepiej wybierz sobie do tego siedzenia najtwardsze krzesło w domu. Wtedy się uda, samo przyjdzie. Do drzwi zapuka pan ze spełnionym marzeniem i sukcesem życiowym. Ale przypadkiem mu nie otwieraj! Pamiętaj, że masz siedzieć i chcieć, to jest teraz najważniejsze!
 4. Nie czytaj
  Niczego, nikogo, nigdzie – po prostu nie czytaj. Gazety są już niewartościowe, książki wychodzą coraz gorsze (a te stare są już totalnie niemodne, nawet jeśli mądre i o ogromnej wartości!), biografie to przecież życie innych ludzi, które do szczęścia Ci niepotrzebne, w Internecie też brak pozytywnych treści – za cokolwiek byś się wziął istnieje ryzyko, że z tej bójki wyjdziesz głupszy. Nie ma rady, po prostu nie czytaj. Blogów też, co to to nie! Co blogerzy mogą wiedzieć o życiu?
 5. Nie wychodź z domu
  Jeśli masz komputer, dostęp do Internetu i łóżko – to niczego ciekawego na zewnątrz już nie doświadczysz. Na co komu piękne widoki (przecież na Instagramie znajdziesz takich multum) i świeże powietrze (kaktusy w Twoim pokoju też podobno wytwarzają tlen).
 6. Dużo mów, mało rób
  Każdy człowiek który lubi osiągać te całe sukcesy tak naprawdę kocha tych wszystkich ludzi, którzy mają sto pomysłów na minute i niejeden z nich jest wart milion. Bez wyrzutów sumienia po roku lub dwóch może on wspaniałomyślnie wpadać na podobne myśli i je realizować. Więc następnym razem jak zaczniesz rzucać swoimi nigdy-nierealizowanymi koncepcjami na lepsze życie na prawo i lewo upewnij się, że nie słucha Cię żaden człowiek sukcesu, bo inaczej możesz być jego inspiracją. A tego chyba nie chcesz, prawda?
 7. Zamknij się na ludzi
  Ludzie to zło, oni wszyscy teraz chcą być tacy pozytywni, otwarci i przyjacielscy. Wszyscy chcą, żebyś wziął się za siebie i coś w życiu osiągnął. Bez sensu, nie słuchaj ich. Najlepiej to usuń wszystkich z fejsa, a jak kogoś przypadkiem spotkasz na ulicy to udawaj, że go nie znasz. I uciekaj co tchu! (ale spokojnie, nie spotkasz, patrz: punkt 5.) Do nikogo się nie odzywaj, nie pozwól sobie wmówić, że potrzebujesz do szczęścia spełnionych marzeń. Za każdy razem uparcie powtarzaj, że przecież wystarczy Ci czekolada i łóżko. Nic więcej.
 8. Aby spełnić większość marzeń potrzebujesz dużej ilości pieniędzy…
  … a jak widać – milionów na koncie brak. Więc nawet nie ma co próbować. Ci wszyscy ludzie sukcesu tak naprawdę nie zaczynali od zera, każdy z nas wie, że musieli mieć jakieś ukryte w skarpecie dolary i konta bankowe. A teraz wmawiają ludziom, że zaczynali z tego miejsca, gdzie jesteś teraz Ty, aby inni ich przypadkiem nie wyprzedzili w tym życiowym ogarnięciu. Więc jak już siedzisz w tym łóżku, to możesz tam pozostać (każdy zaczynał z tego miejsca!) lub chociaż próbować ze swoją skarbonką świnką, w której od dzieciństwa zbierasz grosiki, ale przecież nie po to czytasz ten artykuł, aby dojść do jakiegoś celu.
 9. Dużo narzekaj
  Jest przecież na co. To uzależnia, ale jakieś nałogi trzeba mieć, prawda?
 10. Bądź bardzo niecierpliwy
  Jak już poddasz się tej presji spełniania marzeń to jest sprawdzony sposób, aby nie doszło do sukcesu. Po prostu oczekuj, że wszystko przyjdzie ot tak, zaraz, bez długich kolejek czy stania w korku. Bez czekania na wyniki. Bądź bardzo niecierpliwy, a jak sukces – ku Twemu zdziwieniu – nie przyjdzie tak szybko jak oczekiwałeś to wierz mi, szybko porzucisz swoje wielkie super plany.

To jak? Wiecie już co robić, aby sukcesu na pewno nie osiągnąć? Powodzenia!
Karolina

Dziel się pozytywną energią!
EMAIL
Facebook
Facebook
Google+
http://realizuj.eu/2015/11/25/10-sposobow-na-brak-sukcesu/
Twitter
Visit Us
PINTEREST
LinkedIn
 • Naprawdę, bardzo „rzeczowe” rady :D.
  Pozdrawiam i powodzenia!

 • Szczerze? To zmotywowałaś mnie tym wpisem, bo ostatnio trochę zaczęłam spełniać te punkty, a szczególnie pierwsze trzy ;/

  • nie martw się, ja sama często się łapię na punkcie trzecim ;d ale ważne, żeby sobie to uświadomić i zacząć działać! 🙂