Dzień dobry!

Jeśli chodzi o dzień dobry, to preferuje głośne, radosne i czyniące nasz poranek lepszym. Bo jaki jest sens w witaniu się tym sformułowaniem bez uśmiechu i ze smutnym akcentem? Jeśli macie mówić to cicho i depresyjnie, to nie mówicie wcale.

Moi znajomi zawsze dziwili się słysząc moje radosne i pełne energii „cześć, dzień dobry!” w poniedziałkowe, szkolne poranki. Bo przecież jak można być optymistą chwilę przed pierwszą lekcją matematyki w poniedziałek rano, gdy jedną nogą jesteśmy jeszcze w łóżku, a nasze mięśnie twarzy ani myślą o gimnastyce w formie uśmiechu? A wiecie jaki to smutny widok, gdy siedzi taka grupka młodych ludzi, a każdy z osobna jest zgarbiony i skwaszony? Aż wszystkiego się odechciewa! No bo przecież lepiej siąść i płakać. I wmawiać sobie, że w ciągu dnia będzie lepiej. A co jeśli będzie gorzej? Proste równanie matematyczne: gdy rano poziom naszego szczęścia wynosi równo zero, to po męczącym dniu będzie na minusie. A jeśli poranek będzie na sto dwa, a poziom radości na sto trzy, to po męczącym dniu będzie wynosił wciąż sto! A może nawet więcej, bo z pozytywnym nastawieniem jesteśmy w stanie przejść przez wszystko nie tracąc hartu ducha.

1618500_648753455189752_41036461_n

Zacząć dzień (tydzień, miesiąc, rok!) prawą nogą to wcale nie taka trudna sprawa. Wystarczy odpowiednio dobrany budzik, kilka miłych słów, pożywne śniadanko i wygodne buty. Tak niewiele może zmienić tak wiele w naszej codzienności. Wstań wcześnie, włącz pozytywną nutę, poskacz sobie po mieszkaniu (bo poranna gimnastyka to ważna rzecz!), zrób super pożywne kanapki, zjedz marchewkę, uśmiechnij się do kota, daj mu kawałek kiełbasy, podlej swojego kaktusa, zostaw jeszcze śpiącym domownikom miłą wiadomość na lodówce (niech oni też mają przyjemny poranek!) i tak pozytywnie naładowany jesteś gotowy na kolejny cudowny dzień!

A w drodze do szkoły czy pracy uśmiechaj się do nieznajomych i mów im „dzień dobry!”.
Bo to przecież dobry dzień.

Trzymajcie się, miłego tygodnia!
Karolina

Dziel się pozytywną energią!
EMAIL
Facebook
Facebook
Google+
http://realizuj.eu/2015/09/27/dzien-dobry/
Twitter
Visit Us
PINTEREST
LinkedIn
  • 44aneta44

    Dzień Dobryy! <3 Czekam na więcej 🙂